Kategorie: Wszystkie | Przeczytane w 2009 | Przeczytane w 2010
RSS
niedziela, 10 kwietnia 2011
Katarzyna Michalak i jej saga(?)

"Poczekajka", "Zachcianek", "Zmyślona"

poczekajka

Może wstyd się przyznać, ale powiem: zaczytywałam się w Kalicińskiej! I Michalak niesamowicie mi się podobała! Tak!

Warsztat literacki? Mógłby być lepszy, język nie zawsze jest znośny. Błędy stylistyczne, potoczność, etc. Ale pal licho! Podobało mi się!

Czytało mi się to wszytsko z zapartym tchem! Odnaleziony dom na wsi, zaczynanie wszytskiego od nowa, wiejskie przygody i w tym wszystkim Wielka Miłość. Uwielbiam nurzać się w tym wiejsko-miłosnym klimacie, bo sama marzę, żeby wybyć z miasta i zaszyć się gdzie na wsi, w spokoju i ciszy.

Seria Michalak opowiada o życiu Patrycji, młodej pani weterynarz, która wyjeżdża do Poczekajki, gdzie znalazła wyśnioną Chatkę i mężczyznę na czarnym koniu. Patrycja jest Wiedźmą co trochę komplikuje sprawy.

Naprawdę, książki są zabawne. Czasmi tragiczne. Czytało mi się je bardzo dobrze, zapominałam o całym świecie. Relaks w pełni!

 

09:55, gwozdzik2
Link Komentarze (2) »
poniedziałek, 04 kwietnia 2011
Skończone

"Lód i woda, woda i lód" Majgull Axelsson

Pomimo że ta książka mnie zdenerwowała, to uważam autorkę za godną przeczytania pisarkę. "Kwietniowa czarownica" mnie zachwyciła, ale "Lód..." oprócz pięknego stylu, nie zachwyca. Forma piękna, a treść? Nie powiem, że o niczym jest ta książka, ale morał z niej nie jest wart 552 stron lektury. Przeczytałam każdą stronę, w nadzei, że w końcu coś mnie zaskoczy, taka iskierka, która sprawia, że nie żałuję przeczytania książki, a tu klops. Czytałam opinie, że "Dom Augusty" jest godny uwagi, więc chętnie sięgnę po tę pozycję.

 

"Podróznik WC. Wydanie II poprawione" Wojciech Cejrowski

Ochy i achy z każdej strony! Od razu dzień sie wydaje piękniejszy, a niemożliwe wydaje się w zasiegu ręki. Bo nie ma miejsc, w które nie można by pojechać, a się chce i basta. Zabawna, konkretna, w stylu a la Cejrowski. I znowu chce się wyjść z domu! Pięknie wydana książka, tylko brak podpisów pod zdjęciami powinien być karany chłostą.

 

"Bezsenność w Tokio" Marcin Bruczkowski

Po książkę sięgnęłam dzięki Paniom Bibliotekarkom, które ustawiły stojak pełen ksiazek traktujących o Japonii. Temat ostatnio na fali. Pierwsze moje spotkanie z Japonią. Oprócz zbytniej fascynacji autora "pannami na wydaniu" czyta się ksiazkę wspaniale. Mnóstwo ciekawostek z życia codzienngo Japończyków. Niesamowity naród, naprawdę! W sensie, że całkiem odmienny od zachodnich. Interesująca książka!

 

A z prywatnych niusów to...

Jak tylko napisałam, że nie mam nic do roboty, dostałam korektę, na którą siedziałam bite 5 dni. Oczy zamieniły mi sie w przekrwione kulki.

Kasia urodziła syna. Cud narodzin- nie do opisania. Mimo że matką małego Olka nie jestem to i tak trudno mi uwierzyć, że już jest na świecie!

I najważniejsze! Zaręczyłam się! Czy to coś zmienia, po 3 latach wspólnego życia, mieszkania? WIELE! Niby życie toczy się jak dawniej, ale jest zupełnie inaczej. Jeszcze nie wiem jak to ująć w słowa, ale różnica jest.

12:29, gwozdzik2
Link Komentarze (1) »
czwartek, 24 marca 2011
Zaczęte

Trzy książki zaczęłam czytać. W zależności od humoru i okoliczności skaczę po kolorowych tomach. Bo kto powiedział, że trzeba czytać po kolei... Chwilowo przerwa od korekty, więc mogę sobie sama dobierać lekturę.

 

22:36, gwozdzik2
Link Komentarze (1) »
czwartek, 09 września 2010
po skandynawsku

"Kamieniarz" Camilla Lackberg

kamieniarz

Wielbiciele autorki nie zawiodą się. Kolejny wciągający kryminał.

"Poniedziałki z Fanny" Per Gunnar Evander

poniedziałki z fanny

Przeczytałam. Bez zachwytu. Coś w niej musiało byc, bo przeczytałam do końca. Skoro jednak nie pamiętam już dlaczego...


"Czarna woda" Kerstin Ekman

czarna woda

Zdjęcie miniaturka, ale książka GENIALNA!!!! Kryminał. Wspaniała, mroczna atmosfera gór i lasu. Zimna północ. Spartańskie warunki. Ukryta zgnilizna zachowań ludzkich. CUDO!

"Saga Sigrun", "Ja jestem Halderd" Elżbieta Cherezińska

saga sigrun halderd

Ostatnimi czasy coraz częściej sięgam po polskich autorów. Elżbieta Cherezińska jest odkryciem wakacji. Jej saga, do tej pory kazały się powyższe dwie części, przenosi nas do Skandynawii X w. kiedy to rozpoczyna się walka ówczesnych wierzeń i chrześcijaństwa.

Obie części pisane są z punktu widzenia kobiet. Diametralnie różnych. Dwie rodziny. Połączone ze sobą w szczególny sposób.

"Saga Sigrun" trochę mnie denerwowała. Za słodka, za dużo seksu, pomyślałam, że to tani romans, ale nie. Wszystko nabiera innego wymiaru, gdy przejdzie się do "Ja jestem Halderd".

Świetnie napisana, pięknym językiem. Historia nie jest z kosmosu, oparta na faktach historycznych. Mimo to, książki nie są męską lekturą. Są kobiece, ale w mądry, naturalny sposób. W tej sadze odnalazłam wiele wątków, które można przetłumaczyc na współczesnośc i które traktują o życiu kobiety takim jaki jest i jakim chciałybyśmy, żeby było.

Gorąco polecam sagę Cherezińskiej!

"Kwietniowa czarownica" Majgull Axelsson

kwietniowa czarownica

Ostatnio wybieram książki typu: tajemnica rodzinna, życie kobiet, dzieje rodzinne. "Kwietniowa..." jest jedną z tych lektur. Wciągnęłam się po uszy. Cztery siostry. Cztery kompletnie różne drogi życiowe. Wszystko z powodu jednego zdarzenia z przeszłości.

Polecam!

"Weź moją duszę" Yrsa Sigurdardottir

weź moją duszę

A to już kwintesencja tematu czyli: kryminał+Skandynawia+odludne miejsce+rodzinna tajemnica. Nie zawiodłam się.

15:01, gwozdzik2
Link Komentarze (1) »
Podróżniczo...

Zebrało mi się mnóstwo zaległości. Zaczynamy!


"Kanada pachnąca żywicą" Arkady Fiedler

 

kanada

Jestem pod wielkim wrażeniem serii "Poznaj Świat". Wszystkie książki są pięknie wydane, jakośc papieru,kolorowe zjęcia, ciekawa i niekonwencjonalna szata graficzna- marzenie każdego czytelnika. I oczywiście ciekawe relacje z podróży.

"Kanada..." kładzie nacisk na historię kanadyjskich Indian. Możemy również przeczytac o dzikiej, niesamowitej przyrodzie lasów i jezior. Powstało kolejne marzenie: podróż po Kanadzie.

"Rio Anaconda" Wojciech Cejrowski

rio anaconda

Długo na nią czekałam. Kolejki w bibliotekach niewiarygodne, szczególnie, że lektura grubaśna.

Pierwsza książka Cejrowskiego bardziej przypadła mi do gustu, moze dlatego, że spodziewałam się czegoś dowcipnego i lekkiego, a w "Rio..." było coś innego. Była magia, inne spojrzenie na świat, duchy, siła natury. Lektura godna polecenia oczywiście.

Cejrowski rusza do plemienia "nieskażonego" współczesną cywilizacją. Trochę melancholijne, autor zdaje sobie sprawę, że plemię nie ma szans przetrwania w tak nietkniętym stanie. Warto wiedziec jak to było...

14:24, gwozdzik2
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 01 czerwca 2010
"Kamieniarz" Camilla Lackberg

kamieniarza

Wciągająca książka, jak pozostałe części.

We wrześniu kolejna częśc "Ofiara losu"!


piątek, 28 maja 2010
"Magiczny ogród" Sarah Addison Allen

magiczny ogród

Magiczna książka, żal serce ściska, że taka krótka.

Idea książki nie jest oryginalna, ALE jakże wspaniale się ją czyta, z motylkami w brzuchu, czując zapach ziół i kwiatów, tonąc w kwiecie magicznego ogrodu, czując zapach jabłek i słońca. Magia! Nie chcę zdradzac fabuły. Powiem tylko, że czar książki, magia każdej strony oderwała mnie od rzeczywistości na parę godzin.

"180 000 kilometrów przygody" Tony Halik

halik

Kochani!

CUDOWNA! Czyta się gładko, pięknie napisana, wspaniałe opowieści, książka-marzenie.

Tony Halik podróżował ponad 3 lata jeepem, z Buenos Aires na Alaskę. Urodził mu się syn w drodze. Nie jest to relacja z podróży dzień po dniu, ale wybór perełek, opowieści, jak zbiór opowiastek na dobranoc. Niesamowite, naprawdę, polecam każdemu, nie tylko fanom literatury podróżniczej.

sobota, 22 maja 2010
"Amazonka. Zagadka źródeł królowej rzek" Jacek Pałkiewicz

amazonka

Nie najbardziej malownicza książka podróżnicza. Ani w niej przygody rodem z Indiany Jones, ani opisów dzikich roślin i zwierząt. Czyta się dobrze, ale akurat nie tego szukałam. Jednakże, pochwała za wydanie! Co strona to piękne, kolorowe zdjęcia.

Stosik z dwudniowego szaleństwa:)

stosik

To były dwa, wspaniałe dni. Oto ich efekt. Wspaniałe stosisko! Skąd?

 • "Legenda o Sigurdzie i Gudrun" J.R.R. Tolkien- Międzynarodowe Targi Książki (MTK), stoisko Prószyńskiego oferowało 25% zniżki na książki
 • "Grobowiec" Kate Mosse- książka w trakcie czytania, odkopana z domowych półek- przeszedł na nią czas
 • "180 000 kilometrów przygody" Tony Halik- biblioteka osiedlowa. Tony Halik podróżował 4 lata z żoną i z synem urodzonym w trakcie podróży: z Buenos Aires, przez Ziemię Ognistą, na Alaskę
 • "Polsko-francuski słownik frazeologiczny" Leon Zaręba- MTK, do pracy i nauki
 • "Kochanka lasu" Susan Vreeland- historia kanadyjskiej malarki. Księgarnie Matras mają  obniżki i promocje. -25% na nowości (te bardzo znane) oraz wiele książek za kilka złotych.
 • "Przedostatnie marzenie" Angela Becerra- zamówienie ze Świata Książki
 • "Cukiernia pod amorem" Małgorzata Gutkowska-Adamczyk- Matras za 26zł! Wiele się naczytałam na blogach o tej książce, same pozytywne opinie, lubię rodzinne sagi, a obietnica kolejnych tomów również zachęca. Szukałam i znalazłam
 • "Magiczny ogród" Sarah Addison Allen- Świat Książki
 • "Całuski Pani Darling", "Łasuch literacki" Małgorzata Musierowicz- MTK
 • "Kamieniarz" Camilla Lackberg- trzecia częśc sagi. Dni Szwecji w Warszawie.
 • "Słownik poprawnej polszczyzny"- MTK, bo słowniki w każdym domu powinny byc, cobyśmy ignorantami nie pozostawali
Koniec wyliczanki.
Międzynarodowe Targi Książki w Warszawie: tłum nad tłumami, ale wspaniałe okazje, oczu nie mogłam nacieszyc książkami. Ciekawa jestem jak było tydzień temu na Warszawskich Targach Książki. Rzeczywiście, wielu czołowych wydawnictw polskich mi zabrakło dzisiaj.
Cieszę się z nowych nabytków. Dawno już nie miałam takiego luzu, bez wyrzutów sumienia nabyłam książki i jest mi z tym dobrze:)

18:33, gwozdzik2
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5